Rakvere 4

Üldinfo

Objekt: Ida-Virumaa, Jõhvi, Rakvere 4
Katastritunnus: 25301:005:0129
Kinnistu suurus: 5 782 m2
Sihtotstarve: Ärimaa

Lühikirjeldus

Asukoht: Rakvere 4, Jõhvi Linn, Ida-Virumaa
Katastritunnus: 25301:005:0129
Otstarve: Ärimaa

Kõik vajalikud kommunikatsioonid on hoones olemas, side, kanal, vesi, elekter.

Projekti kirjeldus

Kinnistul on planeeritud rajada viie korruseline büroohoone ehitusaluse pinna suurusega 1 337 m2 ning 40 parkla kohta on 0 korrusel ning lisaks sellele 36 parkimiskohta maa peal veski tn ääres. Hoone kogupinnaks on planeeritud 6 513 m2

Kinnistu asub Jõhvi kesklinnas Linnavalitsuse hoone ja Jõhvi Mihkli kiriku vahel Jõhvi peatänava ääres, logistiliselt heas asukohas.

Hoone kirjeldus

Hoone 0 korrusel asub 40 kohaline parkla.
Esimesele ja teisele korrusele on mõeldud paigutada kaubandus- ja teeninduspinnad.
Kolmandast kuni viienda korruseni mõeldud büroopindadeks.

ASENDIPLAANILINE PAIGUTUS
Hoone on kavandatud lähtuvalt AS Pöyry ENTEC poolt koostatud detailplaneeringust. Maja ette, Rakvere tänava äärde moodustub linnaväljak, millelt on peasissepääs I korruse äripindadele ja ülemistele bürookorrustele. Bürookorrustele on lisaks veel eraldi sissepääs ja lift. II korruse äripindadele pääseb läbi I korruse fuajee treppi mööda või eskalaatoriga. Parklakorrusele pääseb hoone tagant. Rakvere tänava äärne linnaväljak avaneb hoone suhtes lõuna ja läänekaarde olles päikese liikumise suhtes soodsas positsioonis. Veski tn. 100 m raadiusalas asuvad enamus olulisemad büroopinnad ning kuni 400 m raadiuses suuremad kaubanduskeskused .

MAJA
Olemasolevasse arhitektuuri sobiv Hoone lihtne ja tagasihoidlik vorm avaneb Rakvere tänava pool asuvale platsile, tekitades selle serva varikatusega kaetud ja platsile avaneva fassaadi, mida embab hoone pehmevormiline tellissein. Tellisseina on lõigatud bürookorruste ja parklakorruse ulatuses kindla rütmiga vertikaalsed aknaavad, mis tekitavad jõulisele tellismahu servadele peenekoelise mustri. Platsipoolne varikatus on seestpoolt vormistatud puiduga tekitades sissepääsule sooja ning õdusa meeleolu. Klaasfassaadi ees on tsingitud torudest päikesekaitse, mis ei lase liigset päikesevalgust lõunapoole avanevatesse büroodesse.

KONSTRUKTSIOON JA MATERJALID
Hoone on raudbetoonist post-plaat kandekonstruktsiooniga. Hoone viimistlus on lahendatud eesmärgiga ehitada kodumaistest ja ausatest materjalidest eksklusiivne hoone.

Välisseinad kaetakse Aseris valmistatud tellistega, mõõdukalt on kasutatud puitu, tsingitud metalli ja klaasi. Lihtsa vormi ja kvaliteetsete materjalide koosmõju tagab tulemuse, mis haakub Jõhvi kesklinna ja naabruses asuvate hoonetega väärikaks tervikuks.

Rakvere 4 planeeritava hoone joonised.